У бібліотеці-філії №4 відбувся день письменника «Залюблені у слово».
Упродовж дня читачі мали змогу познайомитися з книгами-новинками улюблених авторів, переможців «Коронації слова», представлених на переглядах літератури. Книжкова виставка «Абсолютно несподівані новинки» презентувала книги видавництва «Наш Формат» з питань саморозвитку, психології, мотивації.
Юні читачі долучилися до літературних читань «Моя книжкова Галактика». 2 хвилини з книгою, що підтримувала дитину у 2022 році «у рамках Національного читацького марафону «Діти України читають». Першокласник Тимофій вибрав для читання книгу Лесі Борсук-Янківської «Як стати лідером за 7 днів». Софійка – «Стильна книжка для панянки» Оксани Караванської, другокласниця Стефанія – «Леся. Мандрівний клубочок» Наталки Малетич.
Родзинкою Дня письменника стала творча зустріч із поетом і перекладачем Сергієм Злючим із Кам’янського, членом спілки письменників України, громадським діячем і волонтером.
Це про нього писав Володимир Шовкошитний: «Поезія живе в його душі, як віра, любов і надія. Вірші для нього – не гра, а опора, і це віднімає у нього право писати легко, грайливо, мимохідь».
Дві години поезії, натхненних розмов, спогадів. «Його поезія зігріває, як сонечко, і тут же може накрити холодним дощем». «Різнопланова, емоційна» «Від неї – неймовірне світло й тепло, вишуканість і сила, яка не відпускає».
Так буває, коли зустрічаєшся із чимось ціннісним і вартісним. Звучала поезія із збірки «Білий час» та найновіша, яку поет публікує у соцмережах та на сторінках Фейсбуку зокрема.
«Світ усе менше й менше, серце все більше й більше, зорі долають межі неба нам не зігрівши»
«Переклади – моя найбільша пристрасть», - відверто ділився з читачами Сергій Злючий, читаючи вірші Чеслава Мілоша, перекладені ним з польської.
«Лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, людина, яку називають найінтелектуальнішим поетом сучасності, практично Чеслав Мілош невідомий у нашій країні».
Читаючи власні твори чи переклади, вірші про кохання чи сьогодення, Сергій Злючий ніби заявляв про себе відверто: «Я - українець, я - на своїй землі. Хто не розуміє – хай вчить мову».