У виборі хобі ми не обмежені – головне, щоб заняття було до душі і відволікало від буденних проблем. Одне з таких захоплень – бісероплетіння. Сьогодні продукція хенд-мейд дуже затребувана. Але навіть якщо ви не плануєте робити на своєму захопленні бізнес, воно все одно може приносити користь. Освоївши це мистецтво, ви зможете робити красиві іграшки і креативні прикраси.
Наші предки знали скляне мистецтво ще з часів Київської Русі. Численні вироби й прикраси з бісеру знайдені у похованнях VIII-X століть. В Україні кінця XVIII століття початку XIX, бісером вишивали, плели, оздоблювали предмети побуту тощо. Вироби українських майстринь були модними у Варшаві, Лондоні, Парижі та на Лейпцигських ярмарках. Нагрудні жіночі прикраси з різнокольорового бісеру у вигляді вузеньких смужок були найпоширеніші в Україні і мали призначення оберегів. Та й сучасна молодь із задоволенням носить на зап’ястях плетені з бісеру так звані “фенечки”, популярними стали ґердани і чокери в національних кольорах.
За кордоном бісероплетіння також у пошані. Наприклад, у Німеччині є автомобіль, повністю покритий бісером, викладеним у вигляді орнаменту. На його оздоблення використано 2277000 різнокольорових кульок бісеру загальною вагою 90 кілограмів. Ремісники витратили на роботу більше 9 000 годин.
Для того, щоб заохотити більше жінок-користувачів бібліотеки-філії №11 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ цим видом рукоділля, бібліотекар Світлана Городинська організувала у закладі виставку «Хобі – центр». На ній представлені книги, журнали з бісероплетіння, а головне – прикраси, виготовлені як самою Світланою Іванівною, так і читачками бібліотеки. Свої роботи надали Наталія Удовиченко, Тетяна Добродєєва, Олександра Кравченко, Марина Ткаченко. Колектив бібліотеки дуже вдячний їм за ці прекрасні роботи