«Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в цілому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому»
Його називають людиною-епохою. За його ролями можна вивчати історію і пізнавати Україну. 9 років тому Україна втратила геніального артиста, видатного діяча культури, непересічний талант – Богдана Сильвестровича Ступку. Працівники Полтавської міської центральної бібліотеки, в день народження талановитого Майстра, розкажуть про відданого видатного служителя Мельпомени в пізнавальній добірці фактів.
Колеги Ступки розповідали, що він називав себе "Актьор Актьорич" і любив, коли на знімальному майданчику до нього зверталися Бодя, Ступочка чи Сильвестр Сталоновий. Також він терпіти не міг пафосу та офіціозу, хоча і мав велику кількість нагород: Герой України (2011), Орден князя Ярослава Мудрого IV ст. (2010), V ст. (2006); Орден «За заслуги» I ст. (2001), II ст. (1999); Почесна відзнака Президента України (1994); Державна премія України імені Т. Шевченка (1993); Державна премія України імені Олександра Довженка (2012 р., (посмертно).
Крім того, що Богдан Ступка втілив на сценах театрів більше сотні персонажів, він також зіграв в більш, ніж 100 фільмах.
Те, що Богдан Ступка став актором нікого не дивувало, адже ріс він у мииецькій родині і змалку бував у театрі. Проте сам майбутній актор мріяв стати лікарем або хіміком. Але під час вступу провалив іспити на обидві спеціальності.
Стрічки "Білий птах із чорною ознакою", "Молитва про гетьмана Мазепу", "Чорна рада" – у золотому фонді українського кіно.
У творчому доробку актора чимало історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький ("Чорна рада"), Іван Мазепа ("Молитва за гетьмана Мазепу"), Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем"), і навіть Чингісхан ("Таємниця Чингісхана"). Однак, для багатьох він залишився могутнім і сильним Тарасом Бульбою. Щоб краще втілити образ Тараса Бульби, насититись запорізьким духом, митець навіть побував у Запорізькому краї. Після з’йомок Ступка зізнався, що вона була найважчою в його житті.
- Також актору втілив у фільмах та спектаклях літературних персонажів та письменників: «Камінний господар» (фільм-спектакль) - дон Жуан - головна роль; «Вир» - Йоська Вихор - головна роль; «Украдене щастя» - Микола Задорожний; «З житія Остапа Вишні» - Остап Вишня - головна роль; «Кайдашева сім’я» - Омелько Кайдаш - головна роль.
Свою технологію роботи над ролями Богдан Ступка тримав у секреті. Казав, що публіка дізнається це після його смерті, адже він «усе записав».
Цікаво, що біля входу в Національний академічний український драматичний театр ім. Івана Франка, де Богдан Сільвестрович пропрацював майже все своє життя, знаходиться бронзовий відбиток руки Майстра. Ніби й сьогодні він присутній у рідному театрі, де цілі дні проводив, граючи, керуючи, спілкуючись із колегами, друзями, журналістами.