Сучасна епоха диктує нам нові правила життя: на читання паперових книг на превеликий жаль залишається дуже мало часу. Але життя неможливе без літератури - художньої, навчальної, пізнавальної. Рано чи пізно душа зажадає «їжі для розуму». В нашій країні нові українські видавництва – це справжні невгамовні ентузіасти. Ніхто з них не має шалених прибутків від своєї справи, проте вони отримують задоволення від своєї праці та працюють на задоволення читача.
Працівники сектору соціокультурної діяльності розкажуть у дописі за якими незвичними вітчизняними видавництвами варто стежити, щоб бути в курсі книжкових новинок, сучасних перевидань класики чи популярних видань.
Pabulum
Видавництво, що взяло собі за назву латинське слово, інтерпретуючи власні видання як «їжу для розуму». «Pabulum» орієнтується на читача-інтелектуала і пропонує нон-фікшн книжки для фахівців з різних галузей – бізнесменів, копірайтерів, письменників (дорослих – «Пиши сильно» і дітей – «Письмонавтика» Тані Стус).
Також серед асортименту видавництва є книжки для ширшої аудиторії – книги літературознавця Ростислава Семківа «Як писали класики» і «Як читати класиків», книжки-інтерв’ю з письменниками Олександром Бойченком, Юрієм Андруховичем та Орестом Друлем, акторкою Адою Роговцевою та інші. Важливу увагу зосереджує також на глобальних проблемах людства, пропонуючи шляхи їх вирішення.
Komubook
Це єдине з українських видавництв, що збирає кошти на видання книжок ще до їх публікації, шляхом краудфандингу. Цікаво, що після того, як потрібна сума назбирається, кожному з учасників надсилають примірник. Якщо ж коштів недостатньо, Komubook може або самотужки дофінансувати проект, або ж повернути отримані гроші. За 3 роки було підготовано 5 таких черг, підтриманих читачами (остання готується до друку), і видано понад 20 книжок. Komubook відкрили (або ж для когось – зробили доступнішими) українському читачеві Вільяма С. Берроуза, Річарда Бротіґана, Філіпа Діка, Гантера С. Томпсона. Та видавництво не обмежилось сучасною класикою, поповнивши асортимент трьома нон-фікшнинами
Terra Incognita
Львівська «Terra Incognita» – перше і наразі єдине українське видавництво, що спеціалізується на виданні езотеричної літератури, а також книжок з психології та філософії. Та навіть якщо перша з характеристик викликає у вас негативні асоціації, радимо не поспішати із висновками. Адже серед тих назв, що вже побачили світ – розкішно видана книжка «Сковорода. Найкраще» (також готуються його «Байки харківські») та не менш гарно оформлені перекладні книжки Бернара Вебера, Карлоса Кастанеди.
Yakaboo Publishing
У сегменті нон-фікшину працює також невелике наразі, але з амбітними планами на найближче майбутнє, Yakaboo Publishing. Заснували видавництво інтернет-книгарня Yakaboo і незалежна видавчиня Оксана Форостина у 2016 р.
«П’яний корабель»
Видавництво «П’яний корабель» створили в Івано-Франківську 2015 року. Завдяки йому українською заговорив культовий музикант, лідер гурту «The Doors» Джим Моррісон (книжка «Американська молитва», що є повним зібранням його творів), польський поет Рафал Воячек («Незакінчений хрестовий похід»), чеський бітник Вацлав Граб’є («Блюз для божевільної дівчини») та німецький експресіоніст Ґеорґ Гайм («Злодій»).
ЛОЦІЯ — поетичні серії
У квітні цього року стенд Книжкового Арсеналі Малі.UA прикрасило видавництво «Лоція». Їхнім дебютом була поетична серія з п’яти книг, що увійшла до шорт-листа видань із найкращим дизайном на конкурсі від Гете Інституту.