Листівки були надзвичайно популярними в Україні в середині ХІХ - початку XX століття. Традиційно їх дарували одне одному в руки або пересилалися поштою. Зараз вони є цінним джерелом, яке розповідає нам про побут, їжу, одяг, звичаї, взагалі, про всі грані життя у стародавні часи. Ці паперові картинки є справжніми витворами мистецтва й високо цінуються серед колекціонерів-філокартистів.
Виставка листівок «Українські типи й краєвиди» з приватної колекції полтавця Юрія Меліхова днями відкрилася у музеї Володимира Короленка. Листівки підібрані за тематичним принципом, що дає глядачеві прекрасну можливість зазирнути у минуле життя українців. Тут картини і важкої сільської праці, і залицянь парубків до дівчат, і щедрого застілля-пригощання, і весілля, і розваг. Події розгортаються на тлі біленьких хат, мальовничих краєвидів нашої незрівняної природи. Окремий розділ присвяченій Шевченкіані (листівкам з зображенням проєктів пам’ятника Шевченкові до сторічної ювілейної дати Кобзаря (1914 рік). На відкритті виставки з великим успіхом виступили викладачі дитячої музичної школи №1 імені П.Майбороди Тетяна Бойко, Наталія Білієвська, Олена Коновал. Тріо бандуристок виконали українські класичні й сучасні мелодії, чим налаштували глядачів на ліричний лад.
У подарунок колекціонер отримав подарунок з короленківського саду – баночку кизилового варення – та візитівку музею. Виставка старовинних листівок триватиме майже протягом місяця, до 14 листопада.