Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Українські пісні Квітка Цісик несла у серці все життя

05.04.23, 09:40

Шанувальники української пісні зібралися в читальній залі бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки ПМТГ на музичне рандеву «Українські пісні несла у серці все життя». Цей захід присвятили видатній співачці, українці за походженням і за станом душі, Квітославі-Орисі Цісик. Саме 4 квітня їй мало би виповнитися 70… Але вже 25 років, як її душа відлетіла в небеса, залишився тільки чудесний спів.

А голос вона мала унікальний – рідкісне колоратурне сопрано, найвищий співочий жіночий голос. У його тембрі можна навіть почути тони скрипки. Цісик також вміла співати «білим голосом» – це техніка фольклорного співу, поширена в Карпатах.

За своє надто коротке життя Цісик стала зіркою рекламних джинглів і голосом голлівудського кіно. Співачка співпрацювала з відомими американськими виконавцями й продюсерами, співала на бек-вокалі в Майкла Джексона та Вітні Г’юстон.

Квітка говорила: «Моя мрія – що земляки будуть слухати мою музику і мій голос на Україні». Ця мрія сповнилася – до нашої країни її спів дійшов у двох україномовних платівках, які змінили уявлення про можливості української музики, підірвали творчий вакуум радянської України й надихнули артистів продовжувати боротьбу за нашу культуру

Квітка випустила 2 альбоми з професійними записами україномовних пісень: «Пісні України. Квітка» 16 пісень (1980) й «Два кольори» 15 пісень (1989). В ці альбоми вкладено близько 200 тисяч доларів. От тільки з бізнесової точки вони виявилися провальними, оскільки не повернули затрачених 200 000 доларів. Натомість в Україні ці альбоми викликали фурор. Оскільки ввозити їх офіційно було заборонено, люди пересилали диски нелегально і підпільно слухали їх у своїх домівках, передаючи з рук у руки


Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія