В Україні налічується безліч історико-архітектурних і культурних пам’яток, споруд. Серед них і пам’ятки архітектури, які відносяться до різних епох і історичних етапів, – замки і фортеці, храми і собори, міські укріплення, які займають видатне і значиме місце в українській культурній спадщині.
Замки – одні з найцікавіших пам’яток історії, яких в Україні було понад 5000, проте від більшості з них сьогодні немає й сліду. 116 твердинь - або лише їх руїн - збереглося до нашого часу. Найвідомішими є замки, які знаходяться на заході України. Замки є найвідвідуванішими місцями країни, а ще крім своєї історії про них складені легенди – містичні, таємничі і загадкові.
А яка легенда без привидів? Кажуть, кожен замок має свого привида, а то й не одного. Нібито це душі, які зависли між світами мертвих і живих та не можуть знайти спокою ніде. Блукаючи коридорами та проникаючи крізь зачинені двері, напівпрозорими тінями та ледь чутними звуками вони лякають живих. Люди запевняють, що бачили їх, і часто у різні часи й у різних місцях описують одне і те ж. Чудово відчувають їхню енергію і тварини. Що це, містика? Можливо, та беззаперечним залишається те, що на землі є особливі місця і будівлі, де відбуваються дуже й дуже дивні речі. Саме цій темі присвячена презентація, яку працівники бібліотеки-філіалу №7 пропонують переглянути.