Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

У ніжних променях світила бринить та сяє Україна (присвячено П.І. Волику)

22.03.21, 08:09

Волик Павло Іванович – народний художник України, член Національної спілки художників України, лавреат всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, заслужений художник України, нагороджений медаллю «За трудову доблесть», лавреат міської премії імені Миколи Ярошенка, відмінник освіти, різьбяр і маляр. Павло Іванович був учасником багатьох виставок – всеукраїнських, всесоюзних, зарубіжних та міжнародних (Болгарія, Польща, Німеччина, США, Росія), працював у жанрі пейзажу та декоративного мистецтва.

Працівники Полтавської міської центральної бібліотеки пропонують поринути у мистецький світ, оповитий любов’ю до рідного краю, Павла Івановича Волика – нашого Куінджі.

1

Митець у своїх роботах віддавав перевагу переважно темам рідного краю, Україні, традиціям, материнству, обрядам. «Художник повинен зображувати те, що найбільше любить. Ось тоді ця любов перейде і до глядача», - так говорив про свої роботи Павло Волик. Кожна картина Павла Івановича наповнена теплом, любов’ю та красою. Особливо це стосується пейзажів, які виходять дуже насиченими, багатими і живими. Твори українського художника оцінили і за кордоном – його картини знаходяться в колекціях та музеях Німеччини, Англії, Греції, Індії, Грузії, США, Канади, Франції, Ямайки.

Творчість його умовно можна розподілити на два періоди: перший пов’язаний з різьбленням на дереві та металопластикою, другий – зі створенням ліричних пейзажів олійними фарбами.

Художник мав серію персональних виставок містами України: Івано-Франківськ, Коломия, Львів, Київ (двічі), Житомир, Полтава (неодноразово), Харків. І завжди отримував схвальні відгуки, в яких відзначалося, що твори художника несуть у людські душі світло, тепло, любов і наповнені теплим, рідним українським звучанням.

2

Свій досвід художника Павло Іванович передавав студентам. Із жовтня 2001 року він працював на посадах доцента і професора кафедри «Образотворчого мистецтва» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Павла Волика називали сучасним Куїнджі, оскільки однією із його улюблених художніх композицій були пейзажі при сонячному або місячному світлі. Художник був безмежно закоханий у природу та історію рідного краю, і ця глибинна любов до своєї землі знайшла вияв у яскравих сонячних пейзажах та натюрмортах.

3

У книжковому фонді Полтавської МЦБС зберігаються книги, в яких ілюструється життєвий та творчий шлях співця в живописі, закоханого в рідний край та його історію.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія