Творчий спадок юної художниці Саші Путрі є надбанням держави
09.10.20, 14:39
Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. В цьому році він припадає на 11 жовтня. Пабло Пікассо сказав, що «мистецтво змиває пил з повсякденності душі». Саме таку місію виконують роботи юної художниці Саші Путрі. Доторкнувшись до різнокольорового світу її захоплень, мабуть кожен мимоволі замислиться над сенсом свого земного буття, життєвими орієнтирами, сутністю добра і зла. Тому напередодні Дня художника працівники бібліотеки-філіалу №7 пропонують згадати талановиту дівчинку. Адже вона виросла в мікрорайоні Полтави, де знаходиться бібліотека.
Лише 11 років життєвого шляху судилося Сашеньці Путрі.
Часточку своєї світлої і доброї душі дівчинка вклала у кожну із створених нею 2279 робіт: 46 альбомів з малюнками, шаржами і віршами, чеканку, пірографію, вироби з намистин, пластиліну та м’які іграшки. за уроком.
Батьки Сашеньки мріяли про те, щоб твори донечки належали Полтаві, рідному місту, яке вона дуже любила, щоб вони мали свій прихисток і були доступні дітям. Нині зала імені Саші Путрі діє у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, як естетичний, творчий і педагогічний центр.
Пам’ять про талановиту дівчинку не згасає. Різноманітні конкурси, в тому числі й міжнародні, проводяться у залі дитячої творчості імені Саші Путрі.
Міністерство культури прийняло рішення: весь творчий спадок Саші Путрі є надбанням держави...
Написано про маленьку художницю дуже багато, про неї та її творчість знято до десяти документальних фільмів. Обласна організація Національної спілки художників України видала альбом «Саша Путря. Євген Путря» у серії «Художники Полтавщини».
Художньо-документальна повість полтавської журналістки і поетеси, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Лідії Віцені «Прости за все...» бере початок з тоненької книжечки «Сашенька». Це розповідь про велику мужність маленької дівчинки, яка боролася з важкою недугою.
Прониклива повість, яка є у фондах міських бібліотек, адресована дорослим читачам і дітям. Можливо ця, хоч і сумна історія, допоможе комусь достойно пережити скрутну хвилину чи вчасно зупинитися, не піддатися спокусам, знехтувавши християнською мораллю, а може й пізнати свою людську суть.