З нагоди відзначення 70-річчя від дня народження Володимира Михайловича Губаря, знаного у Полтаві та за її межами науковця, педагога і громадського діяча, у Полтавському літературно-меморіальному музеї І Котляревського 12 квітня 2023 року відбулась презентація його першої збірки поезій «Посмішка старості».
В цій збірці зібрані вірші, які народжувались на життєвій стежині, яка була насичена і днями радості, і днями тривог та печалі. Однак, він завжди впевнено йшов до своїх мрій та надій.
Ще замолоду юний поет-початківець Володимир Губарь у вірші «Весняне» фактично окреслив для себе життєве кредо: «Доки кров пульсуватиме в жилах, людям щастя нестиму у світ!»
Володимир Михайлович – архітектор-практик, публіцист, краєзнавець, одержимий відродженням та збереженням пам’яток історії, культури та архітектури. Він має близько 150 публікацій у наукових збірниках, підручник з грифом МОН України, десятки конспектів лекцій і методичних рекомендацій… Президія Національної академії наук України неодноразово відзначала Губаря Володимира Михайловича почесними грамотами та дипломами за вагомий внесок у розвиток освіти та діяльність по відродженню та збереженню культурної спадщини України.
Автор 35 громадських та житлових будівель. За проект реконструкції дачі Володимира Короленка в селі Хатки Шишацького району, відновленої 2003року до 150-річчя від дня народження письменника, Володимиру Губарю 2011 року присуджену Щорічну міську премію імені В.Г.Короленка.
За покликом серця він віршотворець. Поезія живе в його душі, як віра, любов і надія. Вірші для нього – не гра, а опора. На папері залишається те, за що заплачено душевними стражданнями та сумнівами… Поява книги – це величезна радість як для літератора, так і для читачів. Це титанічна праця – передати свої почуття і думки в поезії, перелити їх на папір, але нічого вищого за щастя творення для митця немає.
Ювіляра вітали друзі, колеги, студенти, однодумці…Приємним дарунком усім присутнім була концертна програма, підготовлена викладачами та учнями Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди.
Можна лише по доброму позаздрити нашому ювіляру за щасливу, прикрашену цвітом і плідом життєву стежку в освіті, науці, архітектурі та поезії.
Бажаємо Вам здоров’я, творчого натхнення, внутрішньої гармонії, великої енергії та мистецького світосприйняття, невичерпності духовної криниці, звідки ви берете сили для творчості, віддаючи себе служінню полтавській громаді та всієї української нації!