«Толерантність – це єдність у розмаїтті». Так визначили це поняття в «Декларації принципів толерантності» учасники конференції ЮНЕСКО 1995 року.
А через рік Генеральна асамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності.
Толерантність у суспільстві, мабуть, є одним з найяскравіших показників рівня культури членів такого суспільства. По-перше, толерантність у суспільстві дає можливість людям бути захищеними від масової дискримінації, релігійного переслідування, залякування, виявів ксенофобії, расизму, фашизму.
Тема етнічної толерантності порушена в багатьох творах світової літератури. Класичний приклад – роман «Хатина дядька Тома» Ґарієт Бічер Стоу. Цей твір розповідає про жахливі умови життя рабів у США на початку 1850-х років. Авторка твору не лише розповідає про рабство, а й ділиться своїми роздумами про його вплив на людину, ганебні наслідки цієї політики для країни.
По-друге, толерантність – це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу.
Якщо братися будувати міцний будинок, то варто дотримуватися певних технологій, а толерантність це сучасна технологія миротворення. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сили на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру, навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається. А ще, бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні.
Бібліотека-філія №2 Центральної бібліотеки ПМТГ пропонує вам відео-добірку творів художньої літератури, які допоможуть стати ще більш чуйними, людяними та толерантними. Дивіться і читайте з насолодою!