Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Талановиті та розумні в тваринному царстві живуть

25.01.22, 09:07

Тваринний світ нашої матінки-Землі різноманітний та цікавий. Тварини, птахи володіють гнучким, розвинутим розумом та багатьма несподіваними талантами. В пізнавальній інформаційній хвилинці працівники бібліотеки-філіалу № 13 розкажуть цікаві факти про таланти та особливості життя представників фауни.

Мавпи – дуже музикальні тварини. До такого висновку прийшли вчені, вивчаючи їхнє життя в Південно-Східній Азії. Найталановитіші з них – гібони, які співають мелодійно, майже як співочі птахи. Вчені помітили, що самці співають набагато частіше від самиць. Їхні концерти можуть тривати від кількох хвилин до двох годин, а кожна «арія» - до 15 хвилин.

0

Вчені в одному з американських університетів провели дуже цікавий експеримент та дослідили, що качки володіють чудовим зором і дуже чутливі до квітів. Спочатку качкам показували кольорові карточки із чорними літерами. Крижень на прізвисько Сер Ланселот (Ланс) засвоїв, що коли він тикав дзьобом у червону карточку, то отримував їжу. Поступово вчені кольори прибирали і залишали тільки букви, і Ланс реагував безпосередньо на написані слова…Коли йому показували карточку зі словом «співай», то він починав жваво крякати. І про цьому поглядав на людей із жалем. Адже він усе розуміє, а люди – такі нетямковиті: ніяк не можуть второпати, що їм хоче розповісти крижень, який уміє «читати».

2

Дехто думає, що банани ростуть на дереві. Нічого подібного! Банан – це трава, хоча й дуже висока, 10-15 метрів заввишки! Росте вона в жарких тропічних країнах. Можна зустріти цю рослину і в Криму.

3

Риби, як і інші представники фауни, сплять. Тільки вони при цьому не закривають очі, тому що у риб просто немає повік. Коли вода в річці або в озері охолоджується до семи градусів, риби збираються в спальнях – зимувальних ямах. Скупчившись, вони окутують себе слизом, щоб захиститися від мікробів, і впадають в довгий сон. Ні ковдр ані подушок у риб, звичайно, немає. Адже спати усе ж таки хочеться: і риб’ячому мозкові, і м’язам потрібен повноцінний відпочинок.

4

Річковим рибам спати більш-менш зручно: на ніч вони можуть і в пісок заритися, і заховатися в мулі. А от рибам, які живуть у морі, – гірше: до дна не допірнеш, скільки не старайся, практично всі вони сплять, але сплять по-різному: ледь роздувши або стиснувши пухир, врівноважують себе у воді і засинають в найдивовижніших позах: догори животом, донизу головою.

5

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія