Подарувати острів, побудувати ціле місто, написати альбом геніальних пісень. Це далеко не все, що здатні зробити своїм коханим легендарні та дуже талановиті люди. Як кохання міняло хід історії, або невідомі романи відомих людей. Про це ви дізнаєтесь із нашої літературної подорожі. Отже, почнемо з історії кохання XVIII сторіччя.
Згадаємо роман легендарного полководця Бонапарта та Жозефіни. Імператор зумів завоювати майже всю Європу. Він був дуже вимогливим та жорстоким із колегами, але водночас чемним і м’яким до жінок. Коли офіцерові Наполеону виповнилося 26 років він познайомився з гордою та витонченою Жозефіною. Жінка була старша за нього на 6 років, але різниця у віці не мала жодного значення для закоханих. Через декілька років вони одружилися. Кажуть, що Наполеон подарував своїй нареченій обручку, яка містила на внутрішній стороні символічний напис - «Це доля». Безтямно закоханий у дружинну Наполеон згодом став генералом, а потім і великим імператором Франції. Одну за одним він завойовував європейські столиці і писав коханій листи.
Про кохання написано багато, про нього складають трактати, поеми, романи та вірші. Візьміть в руки томик Шекспіра, прочитайте його сонети й ви зрозумієте яка велика сила кохання.
Такі видатні літературні діячі як: Анна Ахматова, Марина Цвєтаєва, Олександр Блок, Сергій Єсенін, Костянтин Симонов допомагають нам усвідомити, що кохання - це велике почуття, і заради нього люди здійснюють великі подвиги та чудеса. Перерахувати всіх неможливо, оскільки почуття кохання - невід’ємна частинка майже кожного з нас.
Існує чимало жінок, яким присвячували вірші великі поети. А саме: Айседора Дункан, Анна Керн, Тетяна Яковлєва, Ліля Брик, Наталя Гончарова. Красиво, ніжно і захоплено писав Пушкін про Наталю Гончарову! Вона перша красуня, обраниця поета, його кохання, його дружина, його Мадонна ...
Але в житті Пушкіна була ще одна жінка, яка, доживши до глибокої старості, до кінця днів носила в сумочці поетичний подарунок великого поета. Цією жінкою була Анна Керн. Двадцятирічний Пушкін вперше зустрівся з дев’ятнадцятирічною Анною в будинку президента Академії мистецтв А. Н. Оленіна. Несподівана зустріч, після шестирічної перерви, з Керн справила на поета величезне враження.
Бібліотека – філіал №12 пропонує до вашої уваги книги про велике кохання видатних людей: Іван Франко «Зів’яле листя», Еріх Марія Ремарк «Скажи мені, що ти мене любиш…», Богдан Лепкий «Мазепа. Мотря», Валерій Семененко «Невідомі кохання відомих українців», Павло Наніїв «Тричі продана», Євгеній Рябцев "113 прелестниц Пушкина", Джоан Хара "Виктор – прерванная песня", Симона Берто "Эдит Пиаф", "Айседора Дункан ", Марія Щербак "50 знаменитых звездных пар".