Читання вголос – форма соціокультурної діяльності бібліотек, спрямована на популяризацію книги, залучення користувачів до процесу читання, виховання у них комунікативних навичок і компетенцій, вдумливого сприйняття текстів шляхом публічного прочитання творів.
Працівники бібліотеки-філії №12 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ запропонували своїм читачам долучитися до декламування дитячих віршів в голос з використанням мікрофона та акустичної системи. Деякі вірші виявилися веселими, тому присутні слухачі підняли собі настрій, слухаючи їх. Кожен з читачів прагнув прочитати краще за свого друга, тому, що хто більше читає, у того техніка читання краща ніж у тих, хто не любить читати. Це для них, як заохочення, частіше відвідувати бібліотеку, і брати книги для читання. В цьому переконали ці голосні читання.
Протягом багатьох століть питання виховання з використанням книжки є пріоритетним для кожної країни, і Україна не є винятком, адже ми також прагнемо виховати культурне, розумне, освічене покоління. Отже, хто багато читає, той багато знає!