1. Існує близько 40 версій походження тризуба. Згідно з найпопулярнішою, він є символом тривимірності світу. Дехто вбачає в українському гербі зображення сокола чи голуба; також популярна версія, згідно з якою в тризубі зашифровано слово "воля".
2. Художник Георгій Нарбут вважав, що гербом УНР має бути козак із мушкетом часів Гетьманщини та тризубом. Однак розроблені ним проєкти герба та державної печатки гетьманський уряд П. Скоропадського затвердити не встиг – влада перейшла до Директорії відновленої УНР.
3. Був наявний на грошових одинцях, печатках, посуді часів Київської Русі, а згодом став офіційним гербом УНР, уособлюючи соборність українських земель. Його зображення друкували на купюрі в 100 карбованців.
4. Якщо подивитися з висоти птичого польоту на будівлю Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – нагадує своїми обрисами тризуб. Як відомо, герб та державну печатку УНР, за пропозицією Михайла Грушевського, розробляв Василь Кричевський.
5. 24 червня 1991 року, згідно з постановою Верховної Ради, було оголошено відкритий конкурс зі створення проєкту Державного герба. Переміг у конкурсі герб історика-геральдиста Андрія Гречило та художника Івана Турецького – на їхню думку, саме за Володимира етнічні українські землі об’єдналися в одній державі.
6. Влітку 2021 року українські фермери висіяли на полі під Вінницею найбільший герб України – мав ширину понад 570 метрів та довжину понад кілометр.
7. Сучасні мужні захисники нашої держави, що борються проти загарбників, часто татуюють на своєму тілі тризуб.