«Берегі Шаму – людина-серце, людина-митець, відданий красі. У товаристві дотепний, не здатний нікого образити. За характером він був безпосередній, по-богемному люб’язний...його бачення було дуже свіже і живописне, що доводить велика кількість намальованих ним у Мюнхені постатей, сповнених життя, які, однак, ніколи не потраплять на очі публіки і, можливо, я єдиний, хто бачив ці твори у Мюнхені. Він намалював їх для чудових інтер’єрів маєтку Шляйсгайм. Судити про його творчість, зважаючи лише на його чудові дотепні карикатури і жіночі портрети, було б хибно. Шаму був чарівний художник» Адальберт Ерделі.
Точної дати смерті митця немає, але достеменно відомо про те, що зник він за часів Голокосту: в 1941 році було знищено близько 15000 закарпатських євреїв, а в 1944 році цифра людських жертв режиму становила близько ста тисяч. Останні відомості про художника нам дає його близький друг – художник та педагог Іштван Кутлан із Закарпаття. У своїх спогадах Іштван згадує, що приїхав до Мукачева відвідати Берегі, й коли підходив до будинку товариша, помітив на фасаді жовту зірку Давида, така сама зірка була на піджаку митця. Жандарми стояли неподалік. Тоді художники бачилися востаннє. Невдовзі відомого і шанованого художника-портретиста закрили в гетто й депортували.
Твори митця, а саме – «Портрет письменника Ураеля Метеора» (1907) та «Портрет художника Мункачі» (1909) зберігаються в Закарпатському обласному музеї ім. Й. Бокшая в Ужгороді.
Працівники Полтавської міської ЦБС запрошують насолодитися роботами митця.