. Ця подія зібрала у мальовничому куточку нашої Полтави майже сотню шанувальників життєвого та творчого шляху майстра слова.
Глядачі із вдячністю сприймали документальні спогади сучасників письменника, що їх озвучили науковці музею; спогади харків’янки Валентини Володимирівни Бойнік про те, як Короленко врятував її бабусю від вірної голодної смерті у 1920 році; класичні твори українських та зарубіжних композиторів у блискучому виконанні ансамблю скрипалів -викладачів струнно-смичкового відділу Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Майбороди. Приємним сюрпризом став для всіх імпровізований концерт від праправнука письменника – Сергія Шермана-Короленка. Під гітару він виконав авторські пісні, отримавши щирі визнання своєї обдарованості.
У дворі садиби всім охочим можна було сфотографуватися у плетених кріслах, пригоститися трав’яним чаєм із солодощами та теж проявити свою виконавську майстерність.
Наступного дня, у День української державності, що вперше відзначається цього року, на садибі Короленка знову було людно. Дорослі відвідувачі знайомилися із виставкою «Короленко і Україна», спілкувалися із науковцями на історичні та краєзнавчі теми. Їм було цікаво дізнатися, що, проживши у Полтаві 21 рік (із 1900 по 1921), В.Г.Короленко створив близько 250 нарисів, статей, заміток, листів про життя й боротьбу українців за свою мову, літературу, культуру. В цей час діти та онуки гостей короленківської садиби майстерно виготовляли українські прапорці та ляльковий одяг у національних українських кольорах.