Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Різдвяний віночок

29.11.23, 10:25


Різдвяний віночок – особливий елемент новорічного інтер′єру, що був запозичений із Західної Європи.
В наш час багато хто прикрашає вікна, двері, стіни новорічними віночками. Цю традицію започаткував у ХІХ столітті вчитель богослов′я Йоган Хінріх Віхерн. Раніше, за допомогою цього віночка відраховували дні, що залишилися до Різдва. Тепер різдвяний вінок – чудова прикраса для новорічного інтер′єру та водночас оберіг для всієї родини. Якщо прикріпити вінок на двері, то він обов′язково захистить родину від усіляких бід та негараздів, принесе щастя і достаток у вашу оселю.
Варіантів безліч, як та з чого можна створити віночок своїми руками. Їх виготовляють з різноманітних матеріалів: тканини, дерева, бісеру, шишок, цукерок, лози, з гілок хвойних дерев. А щоб він приніс гарний новорічний настрій – найкраще його зробити в колі друзів.

Щоб не баритись з приготуванням до свята, юні читачі бібліотеки-філії №15 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, взяли активну участь в створенні свого особливого, оригінального віночка. Для створення новорічного шедевра стіни бібліотеки зібрали чимало друзів – своїх юних читачів. Кожен проявив свої здібності та фантазію. До круглої основи у вигляді вінка (коло символізує вічне життя) з формою листя самшиту та ягідок горобини, діти додали свої власноруч зроблені прикраси: рукавички, чобітки, ялинки, сніжинки. Особливо цікаво створили діти новорічно-різдвяні патріотичні віночки. Коли додавали елементи символіки України у свої шедеври. Скільки дітей, стільки й різних уяв та фантазій.

Беріть активну участь в створенні чудової атмосфери своєї оселі, експериментуйте, фантазуйте. Бажаємо гарних новорічних свят та щасливого Різдва!

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія