Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного: наукова конференція «Рідні Палестини Василя Горленка»

19.01.23, 16:23

Музейники, освітяни, громадські діячі, працівники бібліотечної системи на науковому зібранні пізнавали велич особистості геніального українця Василя Горленка – науковця, етнографа, есеїста, редактора, соратника Панаса Мирного.
Загальний рівень культури нації визначається тим, наскільки вона знає й оперує своїм минулим, наскільки шанує тих, хто зробив внесок у розвиток матеріальної та духовної культури краю, держави в цілому; якими пріоритетами користується кожен член суспільства. До тих, хто заслуговує на нашу глибоку шану, належить і Василь Петрович Горленко (1853–1907).
Він залишив глибокий слід у різних сферах української духовності й культури: етнограф і фольклорист, театральний і літературний критик, мистецтвознавець і перекладач, журналіст і блискучий стиліст, щирий патріот України. Василь Горленко – виходець із відомого українського роду, в якому було три полковники козацьких полків (Лазар і Дмитро – Прилуцького, Андрій – Полтавського), духівники (ієромонах Пахомій; церковний і освітній діяч, письменник, єпископ білгородський Іоасаф). Автор трьох книг («Южнорусские очерки и портреты» (1898), «Украинские были» (1899), «Отблески» (1905, 1908).
Постанова Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках» наголошує на вшануванні Василя Горленка на державному рівні : «Із метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє на державному рівні у 2022-2023 роках провести урочисте відзначення пам’ятних дат і ювілеїв».

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія