Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Плин мистецького життя

27.10.23, 08:46

Ім’я Віталія Ханка добре відоме в мистецьких колах Полтавщини і усієї України, а його творча спадщина вражає кількістю написаного й тематичним різноманіттям. Знаний в Україні дослідник народного мистецтва, бібліограф, музейник, педагог; член Спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та міжнародної Асоціації арт­критиків у Парижі при ЮНЕСКО займається невтомним дослідженням й популяризацією культурно-мистецьких надбань Полтавщини, України, відкриттям їх нових сторінок. Наукові роботи мистецтвознавця вирізняються глибоким знанням історії мистецтва, професійністю. У своїх працях автор презентує імена і твори мистецтва досі невідомі та мало відомі широкому колу громадськості. Тож презентація його монографії під назвою «Плин мистецького життя», що відбулася в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ, зібрала чимало поціновувачів культури та мистецтва.

Автор ознайомив присутніх з низкою своїх видань, що були представлені на книжковій викладці «Віталій Ханко: закоханий у мистецтвознавчу науку», та представив загалу свою нову роботу - монографічний нарис,в якому висвітлено історичний плин регіональної архітектури, народного, декоративного та образотворчого мистецтва Полтавщини ХХ і початку ХХІ століть.

У своїй науковій роботі Віталій Ханко розділив історію мистецтва Полтавщини на чотири періоди: царський (1900-1917), УНР та українізація з 1917-го до Голодомору 32-го, після великого голоду, з 1934 року, починається етап тоталітарного режиму в галузях культури, науки та мистецтва, який прозвали «Соціалістичним реалізмом», цей етап тривав до 1991-го року. Останній етап триває з 1991 по сьогодні. Також він навів приклади видатних постатей культури з нашого регіону з кожного з чотирьох періодів

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія