Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Пабло Пікассо – живопис, що шокував світ

25.10.22, 10:06

Пабло Пікассо (1881-1973) – іспанський художник, скульптор, графік, театральний художник, кераміст та дизайнер. Викликав до життя масу наслідувачів і вплинув на розвиток образотворчого мистецтва в XX столітті. Пабло Пікассо з’явився на світ в Іспанії 25 жовтня 1881 року. Сім’я Пікассо була простою, дарма що мати належала до багатого роду власників виноградних плантацій. Займатися малюванням хлопчик почав з раннього віку. Перші уроки йому надав батько, який був учителем живопису. Юний художник робив великі успіхи і вже в 9 років написав свою першу картину.

Картини, написані Пікассо, належали до стилю «кубізм», який, до речі, придумав сам художник разом зі своїм другом. Насправді термін «кубізм» був винайдений французьким критиком Воселем, який зауважив, що практично всі зображення на полотнах художника складаються з невеликих кубів. Однак без Пікассо не було б ніякого кубізму в живописі.

За оцінкою Музею сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Пікассо за своє життя створив близько 20 тисяч робіт. За оцінками з інших джерел, він лишив по собі понад 80 000 робіт (враховуючи ескізи, кераміку, 34 000 ілюстрацій для книг і журналів тощо).

За експертними оцінками, Пікассо – «найдорожчий» художник у світі: у 2008 році обсяг лише офіційного продажу його робіт становив 262 млн доларів.

Аби краще пізнати особистість і творчість видатного художника, бібліотека-філія №2 Центральної бібліотеки ПМТГ рекомендує книги: Майлз Юнгер «Пікассо: живопис, що шокував світ» та Тетяна Сидоренко «Ольга, дружина Пікассо».

До дня народження відомого художника бібліотека-філія№2 Центральної бібліотеки ПМТГ пропонує до перегляду відеопрезентацію «Найвідоміші картини Пабло Пікассо»

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія