Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Оживає Кобзареве слово…

09.03.21, 10:30

Тарас Шевченко народився в березні, і це є символічним. Березень – початок весни, пробудження, оновлення, переродження землі. Те ж саме намагався робити Шевченко впродовж життя – пробудити суспільство, збудувати нове життя. Кобзар постає перед сучасним українським читачем як Пророк нашого народу та один із засновників національної ідеї.

Не можливо читати вірші Тараса Шевченко, так, щоб вони не торкнулися струн вашої душі. Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №2 пропонують подивитись відео презентацію «Оживає Кобзареве слово» і відчути як вірші, знайомі нам із дитинства, викликають щире захоплення. Адже, кожне слово Шевченка – справді особливе, зокрема тим, що всі його поезії актуальні й до нині.

На всіх етапах свого творчого шляху Шевченко писав з думою про долю народу, про долю його змученої в неволі батьківщини − України. Його творчість значно вплинула на розвиток нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, які до нього ніхто не наважився порушити.

Перша збірка віршів вийшла в 1840 році з назвою Кобзар. Якщо відкрити навмання «Кобзар» та прочитати будь-який вірш і переосмислити його глибинну суть в сучасних позиціях, одразу стає зрозуміло: поезія адресована саме нам, сучасникам, нащадкам творця. «Кобзар» знайшов свого читача не лише в більшості країн Європи, але й далеко за її межами — в США, Канаді, Індії, Китаї, Японії, у багатьох інших країнах світу. І навіть Джон Ф.Кеннеді у свій час сказав: «Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета.

2

У 1845 році він написав «Заповіт». Вірш мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема, був покладений в основу музичних творів низки композиторів, активно використовується в культурному житті.

Навіть попри заслання у 1847 Шевченку вдалося написати один зі своїх найвідоміших творів — «Садок вишневий коло хати…». Його прекрасні поеми «Причинна», «Катерина», «Наймичка», «Марія» зображують надзвичайно виразні й глибокі жіночі типи, українських жінок — закоханих і щасливих, зневажених і гордих, жінок-покриток і жінок-матерів, ладних віддати своє життя заради дитини. Образ жінки в поезії Т.Шевченка опоетизований, він є символом самої України, прекрасної й сумної Батьківщини Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Підтримуйте цей вогонь – читайте вірші Великого Кобзаря, надихайтесь його поезією, відзначайте 207-му річницю з дня народження українського Кобзаря, Тараса Шевченка.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія