Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Онлайн-зустріч з медіатренеркою Мариною Кафтан

31.08.22, 11:05

Ви теж вважаєте, що фейки – це явище 21 століття? Зовсім ні: фейки існують так само давно, як і самі люди. То які фейки є найдавнішими та найбільш поширеними?

Про це розповідає для користувачів бібліотеки-філії №4 Марина Кафтан, медіатренерка та авторка книжки для підлітків «Історія брехні. Як ми обманюємося».

Чому ми так легко віримо фейковим новинам?

По-перше, люди люблять вірити. Вони мріють про золоту рибку, яка здобуде їм щастя й багатство, марять супервиграшами та скарбами, хочуть пігулку, що лікує геть усі хвороби. По-друге, люди ледачі. На думання слід витрачати сили, а нам простіше одразу повірити. По-третє, ми не встигаємо. Коли світ довкола швидко змінюється — скажімо, раптом настає технічна революція, з’являються заводи, паротяги й електрика, — це так зачаровує і надихає, що мимохіть починаєш вірити: якщо вже карета їде без коней, то чому на Місяці не можуть жити людиноподібні істоти?! Тим більше кажуть, хтось їх уже бачив. Тож якщо не прокачувати навички критичного мислення, втрапити до фейкопастки дуже легко.

Ніта — це типова українська школярка: вона дивиться TikTok, усе робить по-своєму та має найбільшу проблему життя — контрольну з математики в п’ятницю, — розповідає про головну героїню авторка книжки Катя Сіль. — У цій історії себе впізнають і діти, і дорослі
Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія