Письменники іноді вражають досить незвичними колами інтересів, які здатні надихнути їх на хороші тексти. Література для майстрів пера — найважливіша справа. Та навіть справжні фанати свого ремесла мають додаткові заняття, які допомагають відволіктися, відпочити і на певний час змінити рід діяльності.
Знаменитий автор «Старий та море», Ернест Гемінґвей, захоплювався активним відпочинком, полюбляв не тільки ром, красивих жінок, риболовлю, простори моря, бої биків, а й займався боксом.
Середньовічний італійський письменник-філософ Франческо Петрарка колекціював старовинні монети. Літератор ініціював нумізматичні дослідження. Старовинні монети Петрарка вражав дуже цінними для історії.
В юнацькому та підлітковому віці Френсіс Скотт Фіцджеральд займався активними видом спорту – американським футболом. Автор «Великого Гетсбі» займався футболом довго і серйозно, починаючи зі шкільних років. Вступивши до університету, Фіцджеральд одразу записався до футбольної команди. Професіоналом Скотт не став — письменнику не вистачило ні зросту, ні ваги. Ще одним захопленням Фіцджеральда, окрім футболу та письменництва, був магічний світ театру.
Автор всесвітньовідомого «Тома Сойєра» та багатьох життєлюбних творів, Марк Твен був винахідником, чиї роботи визнавали навіть науковці. У вільний час займався захоплення сьогодення – скрапбукінгом, навіть запатентував скрапбук із самоклейкими сторінками та заробив на винаходу 50 тис. доларів (більше, ніж за всі свої літературні твори).
Французький письменник аристократичного Середньовіччя Вольтер любив ремонтувати зламані годинники та мав у Швейцарії невелику годинникову компанію. Продукцію поет експортував у різні країни, у тому числі Францію. Літератор одним із перших випробував мережевий маркетинг — віддячував бонусами друзям, котрі знаходили для нього покупців.
Автор «Фауста» німецький поет Гете, гуляючи містом Веймаром, сіяв фіалки. Місцеві жителі прозвали фіалки, засіяні поетом, «квітами Гете» та флористи вирощують їх і досі.
Великобританська письменниця, авторка детективів про Еркюля Пуаро, подорожуючи по таємничому сходу Агата Крісті, познайомилася на археологічних розкопках давнього м. Ур з майбутнім чоловіком Максом Меллованом, який привив любов до давньої історії світу та археології. Молода пані стала фотофіксувати давні артефакти, полюбляла відвідувати місця археологічних розкопок. Працюючи з археологами, письменницю надихнуло створити детективи «Смерть на Нілі» і «Багдадські зустрічі». В архіві Британського музею можна знайти фото тих часів.
Про цікаві та незвичні захоплення талановитих зарубіжних письменників - чекайте продовження у наступній публікації від працівників міської центральної бібліотеки.