Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Муза творчості і натхнення Павла Волика». Відео-арт-знайомство до 80-річчя від дня народження

19.03.21, 10:00

Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, лауреат премії імені Івана Огієнка Павло Іванович був яскравою і різнобічною творчою особистістю. Працював різьбярем по дереву, займався гравіюванням по металу, ткав килими, створював скульптури і писав картини. Однією з його улюблених художніх композицій були пейзажі при сонячному або місячному світлі.

В своїй творчості митець створив образ Батьківщини з її віддаленим трагіко-живописним відбиттям складних сторінок вітчизняної історії. Кожен клаптик будь-якого краєвиду П.Волика наповнений м’якими переливами барв, що співзвучні українській декоративній традиції. Митець абсолютно не піддається впливам натуралізму, ось чому природа України та живопис постають на його полотнах в єдиній сув’язі («Травнева ніч», «Місяць бринить», «Ранок на лугах» та ін.).

В його творах також постає образ хліборобського люду («Світло у вікні», «Сусідське подвір’я»), образ причепуреної хати одиночки на тихому плесі водоймища («Задивилась хата в воду»).

Однією з особливих рис творчості художника є його ставлення до рідної природи, де будь-яка деталь – дугоподібна дорога («Вечір»), лет птаха («Хочу літати») несе у собі відчуття того, як неквапливо, за законом народно-побутового алгоритму текло сільське життя.

Не обійшла стороною творчість П.Волика й постать козака правдивого, якого не беруть ні шаблі, ні кулі. Митець проріс живописцем через власне монументальне мислення, яке крізь призму художньої мови дерева та металу посіло своє чільне місце в українській історії образотворчого мистецтва. Його живопис – це українська духовна настава, яка освячує поступ творчої людини.

Володимир Іванович Волик неодноразово був гостем нашої бібліотеки. Тож в книгосховищі центральної міської бібліотеки є його власні книги, які він нам подарував. Особливу увагу хочемо приділити книзі А.Шевчука про Павла Волика, яка є результатом його 40-річної наполегливої праці та містить більше 1000 його робіт.

Працівники центральної бібліотеки запрошують переглянути відео-арт-знайомство «Муза творчості і натхнення Павла Волика» з нашим славним земляком.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія