2 листопада 2022 року у Полтавській дитячій художній школі цікаво і натхненно пройшов майстер-клас з вибійки для наших учнів, який провела
Марія Пісцова – завідуюча відділом етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Відсутність світла на стала перешкодою для здобуття нових знань.
Вибійка, вибиванка, мальованка, друкованиця, димка – так називали тканину, прикрашену візерунком, який наносився на неї різьбленою дошкою, що була змащена фарбою. Вибійчасті тканини виготовлялися для виробів різного призначення. Найчастіше – для одягу. З них шили фартухи і спідниці, які називалися димки, мальованки, а також кабати, чоловічі штани, жіночі хустки і намітки. Вибійка використовувалась також в інтер`єрних тканинах, таких як скатертини, рушники і покривала. Техніка виготовлення вибійки (тканини з нанесеним візерунком) була винайдена, можливо, у перших століттях нашої ери. Для цього використовували дерев’яну дошку, на гладкій поверхні якої вирізьблювали декоративні візерунки. Дерев’яну форму вкривали рідкою фарбою і притискали до тканини - на тканині залишався відбиток візерунків.
Діти із задоволенням взяли участь у заході та виготовили свої перші вироби у техніці вибійки.
Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися.