Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Легке перо у журналіста

04.06.21, 10:18

До журналістики свого часу довелося звернутися метрам художньої літератури - Гі де Мопассану, Маргарет Мітчелл, Ернесту Хемінгуею, Герберту Веллсу, Умберто Еко, Артуро Перес-Реверте, Карелу Чапеку та десяткам інших письменників світового рівня, які прийшли в літературу з журналістики. А декому випало на долю ще й стати редакторами. Не оминула ця доля сучасних молодих майстрів пера. Працівникам Полтавської міської центральної бібліотеки в День журналіста хочеться згадати поради від молодих українських письменників-журналістів.

Артем Чапай – журналіст, тато в декреті (про це – одна з найновіших однойменних книг Артема), автор двох тревелогів, двох художніх романів та співавтор збірки репортажів «Війна на три букви».

«Читайте New York Times, BBC World Service, The Guardian та інші нормальні західні видання – й орієнтуватися на них».

Лариса Денисенко – адвокат, ведуча «Громадського радіо» та авторка одинадцяти романів. Була авторкою і ведучою культурологічної програми «Документ +» на телеканалі «1+1».

«Постійно вчиться. Є вибір і не варто цим нехтувати. Читайте якісну західну пресу, дивиться знакові телевізійні програми та слухайте іноземне радіо. Слухайте подкасти на різні теми, це – корисний досвід».

Андрій Кокотюха – журналіст, кінокритик, автор сценаріїв та близько тридцяти художніх книг (детективи, трилери, історичні та пригодницькі історії, дитячі книжки).

«Більше читайте, дивіться й слухайте. Вивчайте контексти та історію кожного питання, на яке шукають відповіді».

Олег Шинкаренко – журналіст, радіоведучий, музикант та автор чотирьох художніх книг.

«Читайте різноманітну література. Вона дає певну винахідливість, оскільки розвинула уяву».

Ірен Роздобудько - авторка понад 20 романів, кіносценарист та викладач сценарної майстерності в КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого. Працювала над програмою для школярів на «Українському радіо», друкувалась у донецькій пресі та в щоденній газеті «Всеукраїнські відомості», журналі «Наталі». Вже багато років є головним редактором журналу «Караван историй. Украина».

«Для того щоб стати письменником, не обов’язково бути журналістом - це різні іпостасі! Навички до писання не завжди «перегукуються» з тим, що називається хист, покликання, дар, талант. Журналістика - професія, письменництво - стиль життя. Професії можна навчити, покликання ж дається від народження. Ось такий секрет».

І в цей святковий день бажаємо майстрам пера: великих тиражів, поповнення читацької аудиторії, розширення кола друзів, нових цікавих тем, гострого пера, сміливих проектів та наполегливості в досягненні нових висот на ниві письменницькій. Нехай не зраджує вас творче натхнення! Повного вам гаманця і гарного настрою щодня!

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія