Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Кулінарія – свято смаку

20.10.21, 11:06

Є люди, що приготування їжі зробили не просто приємним заняттям, а професією на все життя. Так, мова йде про кухарів та кулінарів, які 20 жовтня відзначають своє професійне свято. Бібліотека-філіал №12 розкаже, про тих, кому близька і цікава тема кулінарії.

Приготування їжі – це унікальний процес, скаже будь-який кухар. Рецепт є лише якоюсь загальною схемою приготування страви. Смак, вірніше баланс смаків, тонкощі й момент, в який необхідно виробляти ті чи інші дії з продуктами та приправами - це ціла симфонія. Професійний кухар, як диригент, успіх якого залежить не тільки від його знань і досвіду, але і від особливого таланту і чуття. Небагато можуть похвалитися цими необхідними якостями, проте багатьом з нас доводилося готувати самостійно і бачити різницю.

Перші кухарі з’явилися на землі з появою самого людства. З’їсти що-небудь смачненьке, це те саме маленьке свято, яке кожен з нас може влаштувати собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво.

Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародний день кухарів був заснований лише у 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних спільнот, в яку входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарської професії з багатьох країн світу.

Опанувати це мистецтво самостійно практично неможливо - завжди потрібен приклад і порада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий, тисячолітній досвід і практика в приготуванні їжі зробили кулінарію надзвичайно віртуозною.

Кропітка й душевна робота кухарів помітна і потрібна по всьому світу. У багатьох з нас ця професія найчастіше асоціюється з ресторанним бізнесом, адже саме там зосереджена висока майстерність і вміння найкращих кухарів.

На «десерт» декілька цікавих фактів про кулінарію та майстрів кулінарної творчості:

Білий кухарський ковпак кухарі наділи лише у 18 столітті. Сталося це за наказом короля Георга ІІ. Просто монарху набридло виловлювати зі страв волосся свого кухаря.

Кулінарія – так звали десяту музу – покровительку кухарської справи в Стародавньому Римі.

Найбагатший кухар у світі – це кухар, ресторатор і телеведучий Гордон Рамзі. Його статки становлять понад 38 млн доларів США.

Помічник кухаря, кухар, су-шеф, шеф-кухар, ресторатор – ось шлях кухаря, що займає 7- 10 років!

Статистика стверджує, що жінок серед шеф-кухарів всього 21 %.

Та попри все, без кухарів нам, людству, не вижити. Отож зі святом вас, кухарі та кулінари. Ви справжні чарівники своєї справи!

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія