У бібліотеці-філії №4 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ організовано літературні посиденьки «У світі коміксів». Із шестикласниками говорили про розуміння коміксів взагалі, про унікальність японських манг, про китайські та корейські різновиди східного коміксу. Українським видавництвам також є чим похвастатися, адже все частіше на книжковому ринку з’являються перекладені комікси та суто український продукт. Кожне видання якого – це шедевр мистецтва. Створення коміксу нагадує знімання кінофільму. Письменники пишуть сюжет коміксу, художник робить замальовки, художники-колористи працюють над кольором. Зазвичай комікси випускаються групами, але в принципі, автор-художник здатен і самотужки підготувати комікс до видання.
Однак, яким би сильним не був автор, яким би не був талановитим письменник, але потрібно мати хорошого художника, і він повинен бути суголосним автору. Тобто, необхідна команда. Усі знають, якими мають бути «справжні комікси»: у «віконцях», з баблами та сюжетом, що послідовно розкривається. Насправді єдиних правил створення коміксів не існує. Вони бувають і з однією картинкою, а діалоги можуть відбуватися без слів.
Якщо повернемося до питання, хто все ж таки є автором коміксу, художник чи письменник, то в Америці це письменник. Його ім’я пишуть першим. Але якщо беремо Європу, наприклад, традицію bande bessinée у Франції, то там часто художника пишуть першим, а письменника другим. Що стосується манґи у Японії, то там порівно розподілена увага до автора й художника. Часто одна й та ж особа пише й малює.
Учасникам літературних посиденьок вирішили полегшити завдання. Створити комікс на вибір: можна в команді, можна самому бути і автором, і художником, а Саша й Полінка вирішили вдвох. Потрібно було бачити здивування та невпевненість дівчат і хлопців до створення, та вже після читання й показу результату творчих старань. Звичайно ж, без підготовки не обійшлося. Але своїми коміксами та коміксами друзів були задоволені всі. І творчо, і весело, і з користю проведено час у бібліотеці. До речі, тема коміксів – «Сьогодні ідемо до бібліотеки!»