Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Книги, які доцільні саме сьогодні

07.02.23, 11:36

Майбутнє України… Яким його бачать наші сучасники? Де знайти відповідь? Допомогти нам в цьому призвані книги - «Українська мрія. 25 сходинок до суспільного щастя» і «Сковорода і Ми», презентовані в Центральній міській бібліотеці Полтавської міської територіальної громади видавцем Ігорем Степуріним, Головою благодійного фонду «Бібліотечна країна», з яким наша бібліотека співпрацює з 2019 року. Представити полтавцям видання до нас також завітали політичний і громадський діяч, голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко, журналіст, телеведучий, політик, громадський та культурний діяч Олесь Доній та історик, поет, громадсько-політичний діяч Павло Гай-Нижник.
«Сковорода і Ми» – це збірка статей 40 авторів під редакцією Олеся Донія, присвячених постаті великого філософа та осмисленню його ідейного спадку. Книга спрямована на поширення як інформації про Григорія Сковороду, так і є своєрідною відповіддю на виклики, що нині стоять перед Україною. Вона стала переможцем мистецького конкурсу, проведеного Міністерством культури та інформаційної політики і вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга». Про це йшла мова у виступі директора названого видавництва Ігора Степуріна, який відзначив тих авторів, що взяли участь у написанні книги, розповів про майбутні проєкти, а також інформував присутніх про напрямки діяльності Благодійного фонду «Бібліотечна країна», учасником ряду проєктів якого вже не один рік є Центральна бібліотека.
Безпосередній укладач книг «Сковорода і Ми» та «Українська мрія. 25 сходинок до суспільного щастя» Олесь Доній розповів про дещо нестандартного й далеко не міфологічного Савича, різні думки про якого можна знайти у цих виданнях, зокрема й в контексті повномасштабної фази війни. Він є ще й автором концепції «25 сходинок до суспільного щастя», яку експерти оцінюють як осучаснення ідей Григорія Сковороди, а самого Олеся Донія – як модерний аналог Григорія Сковороди.
До виступів долучився також Павло Гай-Нижник, який звернув увагу на місце Григорія Сковороди у сучасному світі та Микола Томенко, який наголосив, що сучасному поколінню українців вкрай важливо ще більше знати й шанувати свою історію, мову, культуру і традиції.
В подарунок від видавництва бібліотека отримала презентовані видання. Навіть відсутність світла не завадила спілкуванню полтавців з гостями, яке тривало понад дві години.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія