Сьогодні, 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дехто може сказати: «Чому вшановуємо чорнобильців двічі на рік, адже є ще Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Річ у тім, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага – об’єкта «Укриття» – над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надрукували повідомлення про те, що держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. 1994-го року громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи.
Відповідно до Указу Президента України, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити атомного монстра. У бібліотеках Полтави є книга «Солдати Чорнобиля». Вона присвячена полтавцям, які внесли свою частку в подолання наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Автори й упорядники книги – Сергій Козлов та Анатолій Шевченко – самі пройшли крізь чорнобильське пекло і мають статус ліквідаторів. Герої книги – люди різного віку і різних професій: від солдатів строкової служби до офіцерів, від резервістів-запасників до професійних пожежників… А ще – лікарі, кухар, геолог… Вони вистояли і перемогли. Великою ціною! Кожен спогад, кожне свідчення – це свого роду документ, який потрібно передати нащадкам. Книга «Солдати Чорнобиля» містить багато унікальних фотоматеріалів і буде цікавою не лише побратимам-ліквідаторам, переселенцям, евакуйованим із зони лиха та їхнім родинам, а й ширшому колу читачів. Цей допис підготували працівники бібліотеки-філії №11 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.