Зерцало східне XVII ст. (передня частина)
Має вигляд округлої металевої ребристої дошки. Посередині - пошкоджений округлий виступ. З трьох сторін від дошки закріплені металеві пластини з отворами, за допомогою яких зерцало кріпилося до кольчуги (зверху, біля горловини вояка, та з боків).
Зерца́ло - східний сталевий обладунок типу «чотири дзеркала», який вдягали як додатковий, поверх звичайної кольчуги, що складалася з металевих кілець, поєднаних між собою. Складалося зерцало з 4-х великих плит для захисту тулуба вояка, які натирали до блиску (звідси й назва зерцала, тобто «блистіло як дзеркало»). Нагрудні й наспинні плити мали круглу, прямокутну або восьмикутну форми; бокові плити - вигнуті по тілу, з вирізом для пахв.
Пластини-дзеркала, вага яких окремо рідко перевищувала 2 кг, з’єднувалися між собою на плечах і боках ременями або шовковими тасьмами за допомогою пряжок, прикутих по плит.
Наручі кін. XІІІ – поч. XІV ст.
Дві металеві пластини (права та ліва), що мають форму вигину рук вояка. Закривали передпліччя від нанесення колючих та рублячих ударів з боку супротивника.
Пластини покриті декоративним гравіюванням по всій площині.
Нижня (звужена) частина пластин має отвори, до яких за допомогою металевих кілець прикріплені застібки для фіксації наручів на руці вояка.