Вони показують нам пори на обличчі життя. Тим, хто шукає тільки спокою, хотілося б бачити перед собою воскові обличчя… (Рей Бредбері)
Це історія про світ, де читання книг та здатність критично мислити є злочинами. Це роман американського письменника-фантаста Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом». Книга, про яку чули всі, навіть якщо і не читали…
Філософська антиутопія Рея Бредбері малює світ майбутнього.
2007 року Los Angeles Weekly першими написали про те, що «451° за Фаренгейтом» – це не історія про державну цензуру. Скоріше за все, «автор мав на увазі те, як телебачення вбиває бажання читати книги». У цьому ж матеріалі журналісти процитували самого Бредбері:
– Турбувала мене не свобода, а люди, яких телебачення перетворює на ідіотів. «451° за Фаренгейтом» не про цензуру, він про недолугий вплив популярної культури через ТБ та новини, про розповсюдження величезних екранів та про бомбардування «фактиками». Усі програми на телебаченні не дають тобі нічого окрім цих «фактиків». Вони скажуть вам, коли Наполеон народився, але не скажуть, ким він був насправді.
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек співробітники бібліотеки-філіалу № 1 зібрали для вас цікаві факти про роман Рея Бредбері та найяскравіші цитати з цього роману у своєрідному маніфесті «451° за Фаренгейтом. Історія про світ, де читання книг та здатність критично мислити – злочин».