Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ В ЕКСПОЗИЦІЯХ

17.05.21, 08:00

У далекому 1928р. родина В.Г. Короленка відкрила свій дім для відвідувачів. Експонувалася виставка до 75-річного ювілею письменника. Її розмістили у вітальні, а в інших кімнатах жили вдова та дорослі доньки письменника, а також онука-підліток. Робочий кабінет Володимира Галактіоновича лишався таким, яким він і був за його життя. І це буде не змінним назавжди.

В 1940р. не стало і дружини Короленка. Поступово всі кімнати меморіального дому були переобладнанні під літературну експозицію, яка розповіла про життя і творчість видатного полтавця. Стенди та вітрини перемежалися із невеликими меморіальними вкрапленнями: стільці, крісла, столики. Було багато текстового матеріалу у вигляді лозунгів, цитат, плакатів, як того вимагала тодішня ідеологія.

В 1978р., до 125-ої річниці В. Г. Короленка у меморіальному будинку, де пройшли останні 18 років життя митця, відтворена квартира із 5 експозиційних кімнат: вітальні, їдальні, кабінету, кімнати доньок та кабінету дружини письменника. У флігелі, колишньому будинку О.В. Будаговського, розміщена експозиція «Полтавський період життя і творчості В. Г. Короленка».

Запрошуємо відвідати один із найдавніших музеїв України серед музеїв-садиб ¾ літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія