Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Ігор Поклад. Музика – пісня душі

07.12.21, 08:15

Важко знайти менш публічну людину. Інтерв’ю, презентації, масові заходи – це не про нього та не для нього. Він обожнює свій будинок, свою родину, своїх собак і свої дерева. Він дбайливо зберігає пам’ять про друзів і плекає посаджені ними рослини. А ще – він щасливий, коли залишається один на один зі своїм роялем: «Композитор має мислити музикою. Починаючи якусь велику справу – виставу чи фільм, – я зранку сідав за інструмент і годинами грав класику. Потім відпочивав і знов сідав за інструмент. Раптом щось народжувалося, то я записував… Але готовим повністю до роботи я вважав себе тоді, коли музика починала мені снитися…».

В творчому доробку Ігоря Поклада – музика до сценічних творів, серед яких музична комедія «Друге весілля в Малинівці», мюзикли «Конотопська відьма», «Серце моє з тобою», «Різдвяна ніч», «Засватана-невінчана», «Чмир», рок-опера для симфонічного оркестру «Ірод». Він – автор симфонічних творів, сюїт, музики до багатьох популярних кінофільмів та легендарної мультиплікаційної серії «Як козаки...». І це саме він написав сотні пісень, більшість з яких давно вважають народними: «Ой летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Пісня про матір», «Кохана», «Тече вода», «Зелен клен», «Хай щастить вам, люди добрі!»… Душа мимоволі співає, щойно почувши перші ноти його легендарних творінь.

Поклад – колосальний мелодист із дивовижним чуттям часу, тож не дивно, що серед виконавців його пісень кумири, популярність яких вимірювалася й вимірюється не світськими тусовками, а любов’ю публіки. Стосовно сучасних тенденцій тотального ідолотворення композитор якось зауважив: «Не можна всіх підносити до рангу суперзірок. Останнім часом їх розвелося стільки, що вже неба не видно… Коли актор, співак чи співачка починають розмовляти з публікою своєю душею, починається чаклунство… Це дуже рідкісний дар! За своє творче життя я, мабуть, рази три-чотири зустрічався з цим дивом. Коли ти не в силах ворухнутися, слухаючи пісню, коли сльози капають, але ти цього не помічаєш, бо ти там, в цій пісні». До слова, Ігор Поклад отримав «народного», коли йому було вже за 50: раніше званнями держава не розкидалася направо-наліво. Композитор – заслужений діяч мистецтв, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, кавалером орденів. Та він дуже спокійно ставиться до всіх своїх регалій, бо не одного разу в житті переконався в перевазі цінностей зовсім іншого ґатунку.

0

Цей допис до ювілею композитора підготували бібліотекарі бібліотеки-філіалу №1 Полотавської МЦБС.

Ігор Дмитрович Поклад народився 10 грудня 1941 року в Бішкеку (Фрунзе) у родині військового. По закінченню війни сім’я повернулася з Киргизії до України, Тернополя. Починаючи зі шкільних років Ігор складав пісні. Отримував освіту на історико-теоретичному відділенні Київського музичного училища ім. Глієра та на композиторському факультеті Київської державної консерваторії. Перша популярна пісня була написана у співавторстві з поетом Борисом Олійником – «Пісня не заблудиться». Наступний хіт «Кохана» (на вірші Ігоря Бараха) приніс Покладу міжнародне визнання. 1968 року під час служби в армії композитор знайомиться із поетом Юрієм Рибчинським, разом вони створюють знамениті пісенні хіти…

Многая літа!

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія