В кожному столітті існують свої поняття краси. Те, що ще вчора вважалося милим і привабливим, сьогодні здається дивним і божевільним. Блондинки змінюють брюнеток, товстушки — худих, смуглянки — білошкірих. Але незмінним залишається одне — примарний ідеал краси, до якого люди прагнуть наблизитися.
Стародавні греки не тільки не соромилися власного тіла, але і всіляко вдосконалювали його за допомогою макіяжу, одягу і фізичних навантажень. Протягом практично всього Середньовіччя церква чинила сильний вплив на життя людей. Аскетизм проявлявся у всьому: у поданні про ідеальну фігуру, в одязі, косметиці. Середньовічний зразок жіночої краси - це маленькі груди, худі руки, ноги, тонкі губи. Людина епохи Відродження (Ренесансу) — це вільний громадянин, наділений розумом, безсмертною душею і творчими здібностями. Краса і сила людини, на відміну від Середньовіччя, в цей час вважалися благом.
Жінка Ренесансу — висока, з довгим волоссям, широкими стегнами, великими грудьми і тонкою талією. Епоха Бароко перевернула життя городян. З’явилося дуже багато небачених раніше розваг: прогулянки в парку, катання на конях, феєрверки та бали-маскаради. Жінка дорожила блідістю шкіри, тому рясно покривала її сумішшю зі свинцевих білил і яєчного білка. Губи і щоки, звичайно ж, повинні були бути червоними. Створювали вигадливі «родимки». Самотня мушка на правій щоці показувала, що жінка заміжня, на лівій — заручена, в куточку ока — є чиєюсь коханкою.
Мода XIX століття була дуже непостійна. Змінювалися фасони одягу, ідеал фігури, зачіски, макіяж і ставлення до власного тіла. На європейську моду дуже сильно вплинула вікторіанська Англія. Науково-технічний прогрес дозволив використовувати на тканинах різноманітні принти і фарбувати їх в різні кольори. Жінки звільнили себе від корсетів, натягли штани, мініспідниці й відрізали волосся. Вони стали більш розкутими, незалежними і не соромилися користуватися косметикою. Фасони одягу змінювалися так само стрімко, як і ідеал фігури: у 20-ті модним вважалося хлоп’яче статура, у 50-ті — пишні груди і тонка талія, в 60-ті — надмірна худорба, у 80-ті — сильне і спортивне тіло, в 90-ті — високий зріст і знамениті 90-60-90.
У XXI столітті в тренді тіла різних комплекцій і розмірів. На обкладинках журналів і каталогів з’являються моделі plus-size і middle-size. Повальне захоплення засмагою на початку нульових змінюється прагненням мати світлу шкіру з веснянками, випалений блонд — натуральними кольорами.
Доступною стала пластична хірургія. До послуг хірургів вдаються не тільки жінки, але і чоловіки. Поступово надуті губи, як у Джолі, і великі штучні груди стають пережитками минулого. Зараз у тренді природність і натуральність. Бібліотека-філія №2 пропонує подивитись відеоролик про ідеали краси в різні епохи, а також почитати цікаві книги та модні журнали, наявні у фонді.