В Україні митець Мурашко став першим, хто пішов шляхом пошуків та експериментів. Від імпресіоністів йде його ескізність, від арт-нуво манера писати широким пензлем, а реалізм оберігав від порожньої формотворчості. Його художня манера схожа з віртуозною художньою манерою шведського художника Андерса Цорна.
Його картини - свідчення свят і буднів минаючого століття, його колориту життя міста й села, Чернігівщини та Полтавщини, Києва та Парижа. Це не тільки газові ліхтарі й довгі сукні дам півсвіту, ідилія сільських садиб і скорботний побут селян. У них - пошук розгадки внутрішнього життя людини.
«Він був великим українським живописцем і мудрим європейцем, художником. Його картини, портрети, етюди полонили світ, їх замовляли знатні особи, меценати, цінителі таланту. Істинний киянин, він створював у своєму улюбленому місті Українську академію мистецтв і був її першим ректором. По всьому світу розкидані живописні шедеври Олександра Мурашка, багато відомих полотен втрачено. У Національному художньому музеї Майстру відведено гідне місце. «У Національному художньому музеї України кращим полотнам Мурашка відведено цілий зал. Але багато їх розсіяно по всьому світові.
Працівники центральної бібліотеки запрошують до перегляду найвідоміших витворів мистецтва.