Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

FEMINA: освічені, емансиповані, ділові

05.03.21, 09:00

Хотів би хто того, чи не хотів, але підвалини цього свята – політичні, а засновницями його були активні небайдужі жінки, котрі виборювали власні права і свободи в абсолютно чоловічому світі. Історично склалося так, що на початок новітнього часу в переважній більшості країн світу жінки вважалися нижчими за чоловіків, неспроможними ухвалювати рішення, а тим більш брати участь у політичному, державотворчому процесі. Що б ми не взяли: освіту, медицину, науку, політику – всюди панували чоловіки. Перші жінки-лікарки, освітянки, науковці, політики, бізнесвумен – всі вони були схожі на тих відчайдух, котрі, набравшись надзвичайної мужності та волі, наважились вирватися за межі гендерної дискримінації… Цікаво, що погляди багатьох наших сучасниць багато в чому перекликаються з настроями тих жінок, лиш з тією відмінністю, що жінки тепер самі активно творять своє сьогодення та будують майбутнє. Освічені, емансиповані, ділові.

1

Як зазначають в ООН, Міжнародний жіночий день – це час поміркувати про досягнутий прогрес, закликати до змін і відзначити належним чином прояви мужності і рішучості з боку звичайних жінок, які грали виняткову роль в історії своїх країн і громад.

Міжнародний жіночий день 2021 року пройде під гаслом «Жіноче лідерство: наближаючись до рівноправного майбутнього у світі в часи пандемії». Ця тема покликана привернути увагу до величезних зусиль, які жінки та дівчата у всьому світі докладають для побудови більш рівноправного майбутнього та відновлення після пандемії COVID-19.

Світ починає потроху оговтуватися від пандемії, вчиться жити в умовах невизначеності та небезпеки. Пандемія та карантинні обмеження, встановлені з метою стримування росту захворюваності, по-різному вплинули на жінок та чоловіків. Нинішня криза привернула увагу як до важливості внеску, який роблять жінки, так і до непропорційно більшого навантаження, що лягло на їхні плечі. Під час карантину, коли школи та дитячі садки не працювали, на жінок ліг додатковий тягар обов’язків, адже багатьом довелося поєднувати догляд за дітьми, хатні обов’язки з віддаленою роботою. Окрім того, оскільки більшість працівниць супермаркетів та аптек – жінки, під час найсуворішого етапу карантину вони також наражалися на більший ризик зараження. Жінки також були на передовій боротьби з пандемією – лікарки й медсестри, доглядальниці, волонтерки та громадcькі активістки…

Бурхлива історія жіночого руху не дає відповіді якою саме має бути сучасна жінка. І що взагалі означає бути рівноправними. Тому скільки людей – стільки поглядів. І ніхто і ніщо не повинно впливати на долю жінки, окрім її власного бачення обраного шляху.

Зі святом!

P.S. І справа не в восьмому березня,
А в тім, що навколо – вона,
Так незаперечно теперішня
І неминуча Весна! (Олександр Ірванець)
Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія