Свято Стрітення – одне з головних церковних свят року, що відзначається на 40 день після Різдва Христового на ознаменування події, що відбулась у Єрусалимському храмі, куди Свята Діва Марія принесла немовля Ісуса і де їх зустрів праведний Симеон Богоприїмець та пророчиця Анна. Власне, слово Стрітення і означає – «зустріч». Цього дня у православній церкві святять воду і свічки.
У системі язичницького світогляду це був день зустрічі Зими та Літа і свято мало назву «Зимобор».
Українська народно-православна культура виробила цілу низку щорічних стрітенських традицій та обрядів, пройнятих добром та любов’ю до ближнього.
Персонажі театралізованого дійства – Господиня, Котляревський, Михайлик Чупруненко, Зима, Весна – у поетично-пісенній формі знайомлять із народними віруваннями, сподіваннями, замовляннями, усім строєм давніх українських світоглядних уявлень. І. Котляревський разом з Господинею вводять гостей музею у світ нашої полтавської давнини та розкривають перед ними красу обрядового мовлення.
Музей І.Котляревського підтримує давні творчі стосунки з Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Музей з радістю приймає осіб з інвалідністю, членів багатодітних родин та будинків сімейного типу, сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, котрих Центр організовує для відвідування музею. Така співпраця стала поштовхом для реалізації нового музейного проекту «Інклюзія з Котляревським», де музейний простір стає доступний кожному охочому та адаптований для відвідування осіб з інвалідністю.
Сподіваємось, що подібні музейні проєкти зацікавлять широке коло полтавців, адже сучасне завжди в дорозі з минулого у майбутнє.