Джерела, річки, озера є сховищами прісної води. Людина використовує воду для своїх потреб. Бібліотека – філіал №12 пропонує екологічну годину «Блакитна чарівниця». Але чи вся вода сьогодні придатна для використання? Чи запаси прісної води на землі не бездонні? Зараз ми побачимо, скільки води з того 1 %, про який говорили вчені, залишається придатною для потреб людини.
Уявіть, що це озеро і є тими запасами прісної води, які нам доступні. На берегах водоймищ виросли промислові заводи, які забруднюють воду відходами. Дощами з полів змиваються отруйні хімікати та добрива, які використовуються в сільському господарстві. Автомийки, бензозаправні станції, безліч яких з’явилося навкруги, постійно наповнюють грунтові води високотоксичними нафтопродуктами. Часті аварії танкерів призводять до того, що мільйони літрів сирої нафти потрапляють в моря, океани, гублячи все живе на багато квадратних миль навкруги.
І з кожним днем води, придатної для пиття, стає все менше та менше… Але людина не цінує те, що в неї є. Вона думає, що в природі все буде вічно і має безкінечний запас міцності. Людині подобалося підкоряти природу, а не піклуватися про неї. А особливо коли мова йшла про воду – її так багато було на планеті…
А є країни, де прісна вода є дефіцитом – це Малі, Чад, Намібія, Австралія… Подекуди на сім’ю протягом доби припадає 5 л води.
Водна криза з далеких країв, які першими зіткнулися з її грізними проявами, на початку XXI століття прийшла і в Україну. Сьогодні Україна зарахована до держав з обмеженими водними запасами. За запасами прісної води на одного жителя Україна посідає одне з найостанніших місць у Європі й передостаннє місце серед країн СНД. У деяких регіонах України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області) питної води також не вистачає, її постачають обмежено.
А ось декілька цікавих фактів про воду:
Ми ніколи не будемо мати більше води, ніж маємо зараз.
Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води.
За даними ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії.
Незважаючи на те, що ПАР це африканська країна – вода в кранах країни вважається третьою у світі за чистотою і придатна відразу в їжу.
Не можна кип’ятити воду більше одного разу, при повторному кип’ятінні виділяється діоксин, отруйна речовина, що викликає рак.
У дощовій воді міститься вітамін В12.
Кожна людина повинна знати, що вода – це основа життя. Тож давайте любити і шанувати воду!