У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбувся етнографічний івент «Диво писанкове».
Пізнавали глибину українських національних традицій. Говорили про шедеври мініатюрного живопису і благодатну магію українських писанок, створювали особливі, полтавські писанки – «Полтавська квітка».
Народне традиційне мистецтво писанкарства – це наше таємне письмо. Це особливі знаки, які мають зміст і сакральне значення. Прадавні символи, які пройшли крізь віки, гоніння, заборону. Але не втратили свого величного сакрального звучання, своєї таємничості та потужної енергетичної сили. Їх значення – неоціненне. Це свєрідний код нації, що передається від покоління до покоління.
Гості музею Панаса Мирного напередодні свята Великодня навчалися розписувати писанки під керівництвом неповторної майстрині і художниці Лідії Орел.
Це певна містерія, яка поєднує прадавні покоління і нас, сучасників. Створити писанку хоча б раз у житті вартує кожній людині. Це незабутні враження на все життя. І це унікальний оберіг, бо кожна писанка, створена з особливим наміром, має здатність втілювати задумане. Дякуємо усім, хто був з нами.