Усесвітньо відома Гончарка, чародійниця глиняної іграшки – так називають геніальну майстриню, класика народної глиняної малої пластики Олександру Федорівну Селюченко. Нинішнього року видатній мисткині з Опішного виповнилося б 100 років. Усе своє життя, величезний талант вона віддала гончарному ремеслу. Її творчість стала одним із найкращих надбань української культури ХХ століття.
Народилася майстриня 6 травня 1921 року в гончарській родині. Вже в шестирічному віці дівчинка ліпила свої перші свистунці, навчала її мати. Саме за порадою матері, в 1949 році Олександра Селюченко відіслала свої вироби на Всеукраїнську виставку іграшки в Київ, де вони були відзначені премією. Відтоді почалося її сходження до вершин творчості, хоча було воно нелегким. Змушена, як і інші ліпниці, виконувати норму й копіювати свистуни, довгі роки вона виборювала право на творчість. Персональна виставка гончарівни відбулася тільки 1985 року в Полтавському краєзнавчому музеї.
Творчість Олександри Селюченко живе поза часом. Її пам’ятають послідовники та учні, а витвори мисткині прикрашають численні музейні та приватні колекції як в Україні, так і за кордоном.
Про творчість Олександри Селюченко працівники бібліотеки-філіалу №13 підготували відеоперегляд «Чародійниця глиняної іграшки».