Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Бути медіаобізнаним – це модно та сучасно!

24.10.23, 09:58

У різному віці ми використовуємо різні види медіа: книги, журнали, музику, телебачення, радіо, інтернет, смартфони, ігри, комікси. На жаль, ми не завжди вміємо критично оцінювати і аналізувати різноманітні повідомлення. В країні, яка веде боротьбу за своє існування, уміння критично тлумачити інформацію, свідомо її сприймати є вкрай важливим.

Бути медіаграмотним означає зуміти знайти потрібну інформацію, визначити, наскільки надійною вона є, уміти розпізнавати різні види фейків. Медіаграмотність сьогодні – це набір компетентностей, необхідних для активної й усвідомленої участі в житті медійного суспільства. Свій внесок в розвиток медіаграмотності вносять наші бібліотеки – хаби інформаційної освіти.

На базі наших бібліотек-філій відбуваються уроки медіаграмотності для дорослих та дітей, де навчають основам орієнтування в медіасередовищі. Ми навчаємось самі і навчаємо користувачів нових навичок комунікації та презентації себе, активно використовуємо платформу «Дія. Освіта» і популяризуємо її серед своїх користувачів.

У всьому світі з 24 по 30 жовтня проходить Глобальний тиждень медіаграмотності - Global Media and Information Literacy Week. Його мета – підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа- та інформаційної грамотності для всіх.

Цьогорічна тема тижня – «Медіа- та інформаційна грамотність у цифровому просторі: Колективний глобальний порядок денний».

Уникнути фейкових новин, отримати достовірну інформацію про події у світі та Україні допоможе медіаграмотність – наш фільтр споживання сучасної інформації.

Запрошуємо ознайомитися з матеріалами національного проекту з медіаграмотності під назвою «Фільтр», який був ініційований та реалізується Міністерством культури та інформаційної політики України, за посиланням: https://filter.mkip.gov.ua/.

Проект цікавий тим, що тут є мапа перевірених джерел інформації по кожній області України, допомагає підвищити стійкість до дезінформації в часи війни, а головне – пропонує медіаосвіту за різними категоріями користувачів – «Учителям та учням», «Батькам», «Викладачам та студентам», «Журналістам» та просто «Для всіх».

Молоді та підліткам буде цікаво перевірити себе у онлайн-іграх на тему протидії дезінформації за посиланням https://harmonysquare.game/ua, та ін. іграми https://filter.mkip.gov.ua/dlya-vsih/igry-ta-kvesty/.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія