Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви. Воно пов’язане з великою подією в житті діви Марії та всього людства. Цього дня архангел Гавриїл сповістив майбутню Богородицю про народження Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слово «Благовіщення» означає «благовістя», «радісна звістка», «добра звістка».
Вважається, що в цей день весна остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За погодою на Благовіщення намагалися вгадати яким буде урожай, та чи порадує теплом і сонцем літо. До цього свята лелеки зазвичай прилітали з вирію та починали вити гнізда. Український народ особливо шанує це свято і суворо забороняє всяку працю цього дня. Є така приказка, що на Благовіщення птах гнізда не в’є, дівка косу не плете.
Про традиції святкування читачам бібліотеки-філії №5 Центральної бібліотеки ПМТГ розповів завідуючий соціокультурним відділом ЦБ ПМТГ Олексій Орел. А науковий співробітник етнографічного відділу Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського Катерина Штепа дуже цікаво та емоційно донесла присутнім цікавинки свята, що з давніх давен до сьогодні півень є символом вогню і сонця. Його голос вважався чарівним захисником від злих сил. Цього птаха не могли обійти стороною у предметах народної творчості: рушниках та опішнянських гончарних виробах. Неможливе без півня і сучасне мистецтво. Пані Катерина ознайомила читачів з виробами сучасних опішнянських майстрів та картинами художниці Каті Полтавської.
Загалом, свято Благовіщення потрібно провести в гарному настрої, з радістю і вдячністю, з сім’єю та друзями