Зазвичай здатність чути звуки, зокрема й людську мову, сприймається нами як належне, і саме завдяки слуху люди вчаться говорити ще в ранньому дитинстві. Проте поруч завжди є ті, хто позбавлений цієї можливості з різних причин. Спробуємо вимкнути звук телевізора і зрозуміти, про що йде мова на екрані. Життя людини, яка отримує інвалідність, докорінно змінюється, так само як і тих людей, хто таку особу оточує. Спілкуватися звичайним чином для людей з порушеннями слуху або голосових зв’язок буває проблематично або взагалі неможливо. Найкращим рішенням в такому випадку є використання жестової мови — це надає можливість людям з вадами слуху адаптуватися в суспільстві та жити повноцінним життям. Для них це рідна мова, яка забезпечує доступ до інформації та дозволяє брати участь в житті громади.
Завдяки електронному застосунку – перекладачу української жестової мови, який люб’язно надала польська компанія Migam за сприяння Міжнародного Комітету Порятунку в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ вперше було організовано відеоекскурсію для людей з вадами слуху «Бібліотека відчиняє двері для людей зі світу тиші». Учасники зустрічі є нашими постійними відвідувачами. Упродовж більш ніж 10 років бібліотека для них - майданчик для зустрічей і гри в шахи. За ці роки вони вже стали справжнім колективом професійних шахістів, які беруть участь у чемпіонатах різного рівня – від міських до міжнародних. Відтепер завдяки гарному технічному оснащенню спосіб їхнього життя може відповідати загальноприйнятим стандартам, а бібліотека змогла познайомити всіх присутніх зі своєю діяльністю і спектром послуг, до яких може долучитися кожен.
Крім цього, працівники центральної бібліотеки створили невеличку підбірку сурдокліпів для людей, які не чують пісень. Люди, обмежені у спілкуванні, були дуже розчулені. Адже, можливо вперше, вони вийшли із простору власного відокремленого для себе середовища. Спілкування вийшло особливо теплим та щемним, бо перекладачка жестової мови – наша землячка, яка нині проживає у Польщі, та особисто знайома з усіма учасниками зустрічі. Спілкування продовжилося за чашкою чаю.