Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Хустка – це і вузлик з вечерею для хрещених батьків, й подарунок нареченому. Хустка на спеченій хлібині, на дитячій колисці… На щодень і на урочисті події, для першого побачення і для родинного свята. Дивовижні, неповторні, з фантастичними квітами та казковими візерунками, делікатними сюжетами та неймовірною кольоровою гамою, вони усміхаються мальвами та підморгують таємничими орнаментами…
У Всесвітній день української хустки саме хустка - берегиня об’єднала учасників літературно-мистецької мозаїки «Берегиня долі – українська хустка», що зібралися на спілкування в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ. Присутні познайомилися з історією появи української хустки, народними обрядами, звичаями, традиціями, що повʼязані із її використанням у побуті та обрядах.
Таємниці хусткування розкрила учасницям заходу Тетяна Саєнко, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, кандидат педагогічних наук, доцент, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. В ході проведення майстер-класу вона продемонструвала різні способи зав’язування хусток. Усі з задоволенням «приміряли» на себе різні образи з хусткою та стали учасниками яскравої фотосесії на згадку.