Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Ансамбль імені Павла Вірського: «Ми – з України!»

24.06.22, 13:09

Червень 1937-го: український сценічний танець на той час існував лише у вигляді вставних номерів – переважно примітизований гопак – у спектаклях й поодиноких операх українського музично-драматичного театру. Перший в Україні хореографічний колектив народного танцю створюють балетмейстери Микола Болотов та Павло Вірський…

Вони були вже знаними майстрами сцени, органічно доповнювали один одного: Болотов схилявся до режисури й оригінальних пантомімічних мізансцен, Вірський мислив яскравими танцювальними образами, легко створював цікаві танці, мав тонке відчуття сучасних пластичних інтонацій. У балетах Болотова й Вірського гармонійно поєднувалися танок і пантоміма, воєдино зливалися елементи класичної і народної хореографії… Уже в першій програмі Державного ансамблю народного танцю України творчий тандем запропонував яскраву театралізацію фольклорних танців, сміливо збагативши традиційну лексику українського танцю елементами класичної хореографії. Поступово ансамбль стає своєрідною фольклорно-етнографічною лабораторією, що займається пошуком, фіксуванням і переосмисленням скарбів народного танцю і народної танцювальної музики.

Величезний успіх колективу викликав аж ніяк не однозначну реакцію радянських ідеологічних органів. У час повсюдного нищення всього, що хоч віддалено можна було запідозрити в націоналізмі, ансамбль було створено як своєрідну офіційну противагу репресіям, та реальний результат виявився прямо протилежним: безсмертна міць героїчного народу таки вирвалася на найбільші сцени держави та світу. Де б не виступав ансамбль, завжди гордо звучало: «Ми – з України!».

Нині VIRSKY SHOW – унікальне явище в історії української культури, уособлення сили духу і самобутності українського народу. Кожен номер ансамблю – справжній шедевр: запальна українська енергетика, яскраві національні костюми, колорит та виразні рухи, які неможливо забути. Віртуозність, майстерність й оригінальна інтерпретація народних стилів роблять Національний заслужений академічний ансамбль танцю імені Павла Вірського одним з найкращих хореографічних колективів світу.

Наприкінці березня легендарний танцювальний колектив вирушив у благодійне турне по Європі: виступи у Польщі, Чехії, Угорщині, Німеччині, Італії, Болгарії, Туреччині, Франції, Нідерландах, Ізраїлі й Грузії. Зібрані кошти спрямують на підтримку сфери культури і мистецтва в Україні, постраждалої від збройної агресії росії. «Культурний фронт починає свою роботу та буде робити свій вклад у загальну перемогу нашої країни. Ми маємо докласти максимум зусиль у своїй сфері діяльності для перемоги!», – пояснюють у ансамблі. Сьогодні український народний танець – це не тільки мистецтво та популяризація України у світі, це ще й боротьба за самоідентичність…

Треба поважати інші нації, але свою треба любити найбільше. Ансамбль імені Павла Вірського протягом 85 років доводить це кожним своїм виступом. Цей допис до ювілею легендарного колективу підготували бібліотекарі бібліотеки-філіалу №1 Полтавської МЦБС.

Знаймо, бо ми того варті!

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія