Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

01.06.22, 12:29

Це – не просто дитяче свято, але й особливий день для нагадування суспільству про необхідність дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав мають стати одним із найголовніших наших обов’язків.

В Україні День захисту дітей відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства та повномасштабною війною, яку розв’язала рф.

Росія грубо порушує усі міжнародні правові норми, закони і звичаї війни, а також веде відвертий геноцид українського народу на окупованих територіях, без жодного жалю вбиваючи беззбройних цивільних, жінок та дітей.

За даними Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, станом на 8 годину 31 травня 2022 року за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також інших джерел, які потребують підтвердження, з початку вторгнення російської федерації в Україні загинуло 243 дитини та постраждало 446 дітей. Фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити не є можливим через те, що в українських містах окупаційні війська ведуть активні бойові дії.

Також за інформацією з різних джерел з України до російської федерації примусово вивезено вже понад 121 тисячу дітей. Це як діти-сироти, так і ті, які мають батьків.

Росія повторює сценарій 2014 року, коли нею було вивезено з окупованого Криму українських дітей так званим «потягом надії» для їхнього усиновлення. За незаконне викрадення дітей із Кримського півострова РФ було виключено із Європейської мережі омбудсменів з прав дитини (ENOC).

Росія також грубо порушує право українських дітей на освіту, знищуючи школи, дитсадочки та інші освітні заклади.

Так, у Міністерстві освіти та науки України заявляють, що від початку повномасштабної війни російські війська пошкодили або зруйнували 1888 навчальних закладів. Зазначається, що 1708 закладів пошкоджено, а 180 – зруйновано повністю.

Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Міністерство освіти і науки зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки.

Через вчинені росіянами злочини, Україна звернеться до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини наголосила, що такі звірства російської армії є геноцидом українського народу, вона також закликала партнерів України у світі посилювати санкційний тиск на Росію, надавати Україні наступальну зброю, а також долучатися до розслідувань злочинів, вчинених росіянами.

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія