В бібліотеці-філії №2 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ провели цікавий та пізнавальний захід, присвячений такому унікальному явищу як «чумацтво». Сьогоднішнє молоде покоління українців не повинно забувати про те, що чумацтво у XVI – XIX столітті стало для нашої нації однією з форм саморозвитку. Якщо козацтво оберігало наші землі зброєю, кобзарі оживляли духовне пробудження за допомогою кобзи й пісні, то чумаки тримали, якщо можна так висловитись, економіку нашої держави.
Діти дізнались багато цікавої інформації про часи українського чумацтва, а також самостійно збирали свої вози, волів у далеку дорогу (з допомогою магнітиків та фліпчарту), відгадали непростий кросворд на дану тему, встигли обговорити всі подробиці чумацького шляху. Адже, чумацький промисел в ті часи був нелегким: примітивна техніка, небезпечна дорога, бо мандрівників усюди вичікували розбійники-грабіжники, аби поживитися добром чумака.
За легендами, коли чумаки вирушали до Криму, то брали з собою ікони, які були написані на сушеній рибі. От і наші маленькі читачі виготовили рибку із солоного тіста під час майстер-класу від Олесі Васецької, співробітниці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.