Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Голодомор на Полтавщині: документи і факти

28.11.22, 08:50

25 листопада 2022 року в літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбувся захід «Голодомор на Полтавщині: документи і факти». Його учасниками стали учні 9 класу гімназії №18.

Директор музею Ольга Теницька звернулась до учнів гімназії з закликом зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь. Вшанували пам’ять померлих під час Голодомору, запаливши свічку пам’яті біля символічної інсталяції «В руках, що виростили хліб, не залишили ні зернини».

Провідний науковий співробітник музею Людмила Ольховська навела факти з біографії старшої доньки Володимира Короленка Софії, директора короленківського музею у 1928-1957. У 1933 р. ця мужня жінка звернулася листом до «сильних світу цього», з останньою надією відправивши його у Москву. В листі виклала цифри та факти вимирання цілої нації на тлі мовчазної покори, вимагала втручання влади і виправлення помилок жорстокої політики столичних більшовицьких верхів щодо українського народу. Архівні матеріали, збережені декількома поколіннями музейних працівників, вразили слухачів. Особливо цінним є те, що вони стосувалися саме трагічної ситуації на Полтавщині, в нашому хлібному краї.

Науковий співробітник музею, кандидат філологічних наук Ольга Вечерок особливу увагу приділила обставинам виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом. Учні школи мали змогу ознайомитись з спогадами очевидців голодоморів, переглянути архівні матеріали.

Цей день пізньої осені – день спільного болю, спільної пам’яті, спільного обов’язку. Обов’язку закарбувати в серцях пам’ять про тих безневинних, кого прирекли на страшну смерть – смерть від голоду.

«Пам‘ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Всі новини
План роботи
04.03.2024 – 10.03.2024
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія